כישלון זה חלק מהעניין

צילום: Robbie Grubbs

לא הכישלון הוא הבעיה אלא הפחד

ברור שאנחנו מפחדים מכישלונות. לעיתים קרובות, הפחד מכישלון כל כך גדול שאפילו כשאנחנו יודעים שאנחנו חייבים שינוי, אנחנו לא עושים דבר כדי לחולל אותו. אז כמובן, לא הכישלון הוא הבעיה אלא הפחד ממנו. בגלל הפחד אנחנו מוותרים לפני שמשיגים את הרצוי.


שתי טעויות הכי גדולות הן: לא להתחיל ולא לסיים

הפחד מכישלון מונע מאיתנו להתחיל לפעול. אבל אפילו אם התחלנו הוא ממשיך לכרסם מבפנים ומכריח אותנו לפרוש לפני שאנחנו משיגים את המטרות שלנו. 

צילום: Cervelo
 להמשיך עד שמגיעים

בסוף חג סוכות נסענו לטיול למכתש הקטן במדבר יהודה. ירדנו מהכביש והמשכנו לנסוע על דרך אפר. האוטו גנח ואיים להתפרק, רק ג'יפים עקפו אותנו בדרך. אחרי כ-20 דקות של נסיעה ראינו אוטו אחר שנסע לקראתנו.

- לאן אתם נוסעים?- שאלו אותנו שלושה חבר'ה צעירים שישבו בו.
- מחפשים כניסה למכתש הקטן, רוצים לעשות מסלול.
- גם אנחנו חיפשנו אותו - הם ענו - אבל לא כדאי לכם לנסוע הלאה, רק ג'יפים יכולים לעבור שם. הרכבים הרגילים נמוכים מידי.

דיברנו איתם עוד כמה דקות על המסלול שרצינו לעשות, א"כ חזרנו לאוטו והחלטנו בכל זאת לבדוק מה קורה בהמשך הדרך. הגענו לנקודה בה הם עשו פרסה כדי לחזור. המשכנו עוד כמה מטרים וראינו שביל אפר שמתפתל ימינה. השביל הזה לקח אותנו הישר לכניסה למכתש.

זה עשה עלינו רושם חזק: הם לא הגיעו כ-25 מטרים עד למקום ממנו מגיעים לאן שהם רצו!

פגשנו אותם אחרי כמה שעות בתחנת דלק. הם עשו מסלול אחר והופתעו לשמוע (ואולי התעצבנו?) שאנחנו הצלחנו איפה שהם וויתרו. ואנחנו... פשוט המשכנו עד שהגענו.

צילום: Aussie Girl
הדברים שתתחרטו עליהם הם אלה שאותם לא תעשו

 

בכל דרך ארוכה יש הרבה מכשולים. לפעמים חשוב לעצור ולבחון האם כדאי להמשיך בדרך זו או אחרת. אבל אם אתם לא עושים דברים בגלל הפחד, תדעו שעל הדברים האלה אתם תתצטערו הכי הרבה. 

פחד קהל

אותו דבר לגבי פחד קהל. לא הקהל מפחיד אלא הפחד שלכם. ככל שתמנעו מלדבר בפני קהל כך הפחד ילך ויגדל עד שיהפוך למפלצת. כן, כישלון זאת תמיד האפשרות. אפשרות לא נעימה אומנם אבל... אז מה? הרבה יותר גרוע הוא להיות משותק ע"י הפחד הזה ולעולם לתהות האם אפשר היה להצליח, לאן הדרך הייתה לוקחת אותך אם היית מצליח.

עוד על התמודדות עם כישלון כתבתי כאן.


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...