מיומנות אחת בלבד שתבטיח הצלחתכם


אם הייתם צריכים ללמוד מיומנות אחת בלבד כדי לדבר בהצלחה בפני קהל, מה הייתם בוחרים? 

לספר סיפור.

למדו לספר סיפור ולא תוכלו להיכשל. אפילו אם כל דבר אחר ישתבש בפרזנטציה או השיעור שלכם. אם תוכלו לספר סיפור - לא תוכלו להיכשל.

הנה 5 מריכיבים של סיפור טוב

1. הגיבורים

 סיפור צריך דמויות שאנשים יוכלו להתייחס אליהן. כאשר אתם מספרים סיפור, תמיד תוסיפו קצת פרטים לגבי הגיבורים של הסיפור כדי שהקהל יוכל "לראות" אותן. ייתכן שהפרטים אינם רלוונטיים למסר עצמו אבל הם עוזרים לאנשים להיכנס אל תוך הסיפור.

2. הקונפליקט

קונפליקט הוא הלב הפועם של הסיפור. הוא זה שמחייה את הסיפור וגורם לקהל לרצות לגלות מה יקרה הלאה. כאשר דמויות הסיפור נמצאות בקונפילקט, האנשים בקהל מסוקרנים לדעת איך הן יפתרו אותו.

3. התרופה

חייבת להיות תרופה לקונפליקט. התרופה היא הערך המוסף שאתם נותנים לאנשים. היא זאת שתעזור להם כאשר יצטרכו להתמודד עם קונפליקט דומה בחיים שלהם.

4. השינוי

גיבור הסיפור צריך להשתנות בעקבות הקונפליקט. למשל, אם גיבורת הסיפור התמודדה עם קשיים היא צריכה להפוך להיות יותר נחושה. אם הגיבור לא הצליח בתחילת הסיפור בגלל ביישנות הוא צריך להשתנות בסוף הסיפור ולהצליח בעקבות השינוי.

5. הפואנטה

אתם חייבים לגלות  לאנשים מה הפואנטה של הסיפור במשפט אחד (מקסימום שניים אבל בכל זאת עדיף אחד). אנשים לא צריכים לנחש למה התכוונתם כאשר סיפרתם את הסיפור. זאת לא חידה שהם צריכים לפתור. אתם חייבים לדעת מה הפואנטה של כל סיפור שאתם מספרים, ואתם חייבים להגיד אותה בצורה ברורה.

הנה ראו מישהו שיודע לספר סיפור וגם נותן טיפים חשובים מאוד. (וגם מצחיק מאוד)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...