טיפים לתקשורת לא מילולית עבור המציגיםכאשר אתם מציגים , אתם מדברים המון. הקהל נאלץ להקשיב לכם, לטוב או לרע. אבל אנשים גם נאלצים להסתכל עלייכם במשך כל זמן הפרזנטציה. האם מה שהם רואים תואם את מה שהם שומעים? האם הם מקבלים את המסר הנכון? האם זה לא מייגע אותם- לראות אתכם מולם במשך כל הזמן הזה? זה לא מספיק להכין פרזנטציה טובה, צריך גם לדעת להגיש אותה טוב. 

תקשורת לא מילולית מייצרת הזדמנויות אדירות למגיש טוב, אך גם טומנת מלכודות מסוכנות מאוד למגישים פחות מנוסים.

הנה כמה טיפים פשוטים לשימוש בתקשורת הלא מילולית לטובתכם במצגת הבאה שלכם:

   1. תהיו הרגש שאתם רוצים שהם ירגישו

השתמשו בקצב ובתנועות שידגישו את המסרים המילוליים שלכם. מדברים על פתרונות , שירותים או תוצאות שמלהיבים אתכם? אל תסוו את התרגשותכם. דברו במהירות,  במהירות, זרקו חיוך, תוציאו את הידיים  מהכיסים וכו'. מדברים על בעיות? תאטו קצב דיבור, תוסיפו דאגה לקולכם, וחוסר שביעות רצון לפרצופכם.  הקהל רוצה שתנחו אותו כיצד עליהם להרגיש. אז קדימה, תראו להם.

 
 2. שימו לב לבגדים שלכם (או למה אובמה הוריד את חליפתו)

מיותר לציין , שדרך בה אנחנו מתלבשים היא תקשורת לא מילולית עם העולם. אבל האם ידעתם שאתם יכולים לשלוט על האווירה בחדר עם הבגדים שלכם? רוצה לעבור ממצגת רשמית לשאלות ותשובות בצורה פתוחה. תפתחו כפתורים בחליפה או אפילו תורידו אותה, או גלגלו את השרוולים. (זוכרים איך אובמה הוריד את חליפתו בביקור האחרון שלו בארץ? ומיד נוצרה תחושה של הקלה: הוא סימן לכולנו שהוא בא להתפייס ולא להילחם בנו.) לרוצים לסיים את המפגש? תעשו את ההפך, שימו וסגרו את החליפה. אנשים מאוד רגישים לרמזים כאלה, וכך תמצאו שהרבה יותר קל לנוות את הדיון בצורה הלא מילולית הזאת.

   3 . השתמשו במרחב 

מיקומכם בחדר הוא כלי תקשורת בלתי מילולית רב עוצמה. אם אתם עומדים באותו מקום, אתם מנדים את האנשים בקהל שיושבים רחוק מכם. הרבה יותר טוב לכסות את החדר באופן אסטרטגי. אל תתפתו לתנועה מתמדת -היא מסגירה עצבנות. אבל תנועה ספונטנית ודינמית, כאילו אתם הולכים לצד אחר של החדר במכוון, משדרת עוצמה וסמכות. תנועה כזאת מראה שאתם הבעלים של החדר (או הבמה) כולו. וגם לאלה מכם שלא יודעים מה לעשות עם הידיים שלכם, תנועה במרחב עוזרת גם עם זה.

כמובן, יש מיליון דרכים אחרות לתקשר לא באופן מילולי. אל תנסו ליישם את כולן בבת אחת. קחו כל פעם טריק אחד ושניים ותרגלו אותם בפרזנטציה הבאה שלכם. תוסיפו מדי פעם או דבר נוסף ולאחר תקופה, תראו איזה שיפור גדול חל ביכולתכם להציג. 

שאלה: באיזה תנועות או מסרים לא מילוליים אתם משתמשים כדי לשפר את פרזנטציות שלכם?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...